Kína visszacsap a kereskedelmi háborúban, újabb amerikai importcikkekre vet ki pótvámot
Több mint 5000 amerikai árucikkre vet ki pótvámot Kína, köztük nyersolajra és autókra, mintegy 75 milliárd dollár értékben.
Több mint 5000 amerikai árucikkre vet ki pótvámot Kína, köztük nyersolajra és autókra, mintegy 75 milliárd dollár értékben.
Augusztus 19-én hivatalosan is lejár az amerikaiak Huawei ellen hozott szankcióinak felfüggesztése, de az ügyet jól ismerő informátorok szerint vasárnap újabb 90 nappal hosszabbíthatják ezt meg.
A szakértők már egy ideje mondják, hogy nem lesz ez így jó; most újabb felmérésre mutogathatnak.
Donald Trump elnök a kínaiakat vádolja, míg a kínaiak állítják: a kereskedelmi háború miatt esik a jüan árfolyama, nem Pekingben döntöttek így.
Donald Trump járványt indított útjára azzal, hogy kereskedelmi háborúba kezdett Kínával. Japán és Dél Korea is felfedezte az érdekérvényesítésnek ezt a módját, és ez rossz hír mindenki számára, aki okostelefont szeretne venni.
27 éve nem növekedett ilyen lassan a világ második legnagyobb gazdasága, melynek exportja és importja is visszaesett. A GDP negyedéves mutatója, a 6,2 százalékos növekedés mégis optimizmussal töltötte el a befektetőket, akik felhajtották az árfolyamokat a tőzsdéken.
Franciaország különadót vetett ki a nagy techmultikra, köztük a Facebookra és a Google-ra. Cserébe Trump büntetővámokat helyezett kilátásba a francia borokra.
Azonnal reagált a Microsoft azokra a hírekre, hogy azon cégek között lenne, akik kivonulnának Kínából. Nem csupán a redmondiak, más vállalatok is cáfolták ezen értesüléseket.
Európa kerülhet az amerikai elnök kereskedelmi háborújának központjába, és ez mindkét oldalnak fájhat.
A Huawei ellen hozott szankciók csak egy részét törölte el Donald Trump a szombati G20-as csúcson, a kínai vállalat pedig továbbra is ott virít az USA feketelistáján.
A The Wall Street Journal úgy értesült, Kínában szerelhetik majd össze az Apple méregdrága asztali számítógépét, a Mac Prót.
Egy éppen újraválasztott és egy újraválasztásra készülő vezető találkozik Oszakában.
A kínaiak máshol keresnek szövetségeseket, miközben békülésre bírnák az amerikai vezetést. Európa eddig a nevető harmadik volt, de a G20-csúcs után fordulhat a kocka.
A Huawei spanyolországi részlege a Twitteren tett közzé egy listát, amelyen azok a Huawei-készülékek szerepelnek, amelyek megkapják majd az Android Q-t, illetve az EMUI 10 felhasználói felületet. Bár a felsorolt mobilok egy része már ismert volt, több újat is találni a listán.
Továbbra sem tudni, mi lesz a Huawei készülékeinek sorsa azután, hogy augusztusban lejár a gyártóra kirótt amerikai embargó 90 napos felfüggesztése, de a Fülöp-szigeteken minden eszközzel igyekeznek megőrizni a vásárlási kedvet.
A tárhelychipek gyártásával foglalkozó amerikai Micron ügyvédei megvizsgálták a Huaweit érintő kereskedelmi embargót, és arra jutottak, teljesíthetik a kínai cég megrendelésének egy részét.
Peking szerint az amerikaiak is megszenvedhetik a szankciókat, ami árthat Donald Trump újraválasztási esélyeinek is.
Az amerikai kormányzat éppen a készülék premierje előtti napokban tette világossá, hogy embargót rendel el a Huaweijel szemben, így rövid ideig az is kérdéses volt, lesz-e megvásárolható termék a Huawei-csoporthoz tartozó Honor mobiljából. A Honor 20-at végül bemutatták, de több országban is elhalasztották piaci bevezetését. A vállalat kedden jelentette be, végül Magyarországra is elhozza a telefont, igaz, nem a legjobb kiadását.
Egy törvénymódosító javaslat a jogi segítséget tagadná meg az Egyesült Államok "fekete listáján" szereplő cégektől, így bárki ellophatná az ötleteiket.